Vítkov

Pokud jde o výchovu dětí, menší město jim nabízí bezesporu větší bezpečnost, děti si vytváří lepší vztah k přírodě a celkově k životu, naučí se lásce ke zvířatům a také větší odpovědnosti, rodiče je zapojí snáze do domácích prací a do péče o zahradu, lépe pochopí přirozený koloběh života, více si užijí dětských her jako je lezení po stromech, stavění bunkrů, výprav do přírody a dalších činností, které jsou v prostředí velkých měst naprosto nedosažitelné.

Ve Vítkově najdete kvalitní vzdělání pro své děti již od raného věku. Je zde mateřská školka, základní škola s družinou, gymnázium, nedávno rekonstruovaná městská knihovna, základní umělecká škola, dětská hřiště a středisko volného času, jehož hlavní náplní je organizace volného času dětí a mládeže především formou zájmových kroužků, víkendových pobytů a táborů v přírodě.

Toto město se dále pyšní i značnou nabídkou volnočasových aktivit. Za zmínku stojí určitě koupaliště, minigolf, stadion s fotbalovým hřištěm, sokolovna, kluziště, tenisové kurty, skatepark, velké množství cyklostezek, vyjížďky na koni, fitness, solárium a kino, které je momentálně v rekonstrukci.

Vítkov disponuje dále třemi supermarkety- Penny, Lidl a Tuty, třemi autoservisy a dvěma lékárnami. Bezpečnost tamních obyvatel zajišťuje policie ČR, hasiči a lékařská záchranná služba. Ve městě působí celá řada lékařských specializací. Za zmínku rozhodně stojí chirurgická ambulance, dva pediatři, pět stomatologů, ORL ambulance a další.

Ač se to na první pohled nemusí zdát, stále více lidí zde nachází práci. Důvodem jsou velké firmy, které zde sídlí, a které na trhu působí již řadu let, neustále se rozšiřují a hledají nové zaměstnance. Dobrým příkladem jsou společnosti Simply You, Insportline, Linaset, Lanex a další.

Není našim záměrem zde vyčíslit veškeré kvality Vítkova, neboť by tento výčet nebral konce, nicméně pro více informací můžete navštívit webové stránky města http://www.vitkov.info/, kde najdete další spoustu užitečných informací.

Co tedy dalšího Vítkov dokáže nabídnout